Setup Menus in Admin Panel

Biz kimiz

 

 

PeacePlayers-Kıbrıs (PPI-CY) 2006 yılında kurulmuştur. Örgüt, kurulduğu günden bu yana ada çapında 3000’i aşkın çocuğa hizmet vermiştir. Yönetim Kurulu’ndan çalışma kadrolarına kadar iki toplumlu bir yapıda çalışan kurum basketbolu kullanarak, 8-18 yaş arası Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk gençlerin birbirleriyle iletişime geçmelerinin önündeki zorlu psikolojik engelleri aşmalarını ve nesillerdir süren güvensizliğin üstesinden gelerek; birlikte oynamalarını, birlikte öğrenmelerini ve olumlu ilişkiler geliştirmelerini sağlamaktadır. Yıl boyunca çalışmalarına devam eden adadaki tek iki toplumlu gençlik-spor örgütü olan kurum, düzenli ve yapılandırılmış etkileşime olanak sağlayarak, yıllardır ayrı olan toplumlarda yeniden inşa edilen önyargıların tersine çevrilmesine yardımcı olmakta ve kalıcı dostlukların kurulması için gerekli olan uzun süreli güvenin oluşmasını teşvik etmektedir.

Kıbrıs Türk Yöneticiler Derneği (KTYD) 1998 yılında bir grup sivil toplum gönüllüsünün kurmuş olduğu bir dernektir. KTYD 2007 yılında, Management Centre ile ortaklaşa gönüllülük alanında UNDP-ACT (www.undp-act.org) destekli “Gönüllülük Ağı” adı altında bir projeyi hayata geçirmiş ve kendi bünyesinde bir Gönüllülük Merkezi (www.volunteercyprus.org) oluşturmuştur. Nisan 2009’da bu kez de Kıbrıs’ın güneyinden NGO Support Centre (www.ngo-sc.org) ile ortaklaşa “Kıbrıs Çapında Çeşitlilik ve Gönüllülüğün Teşvik Edilmesi” adı altında bir projeyi Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs Türk toplumuna sağlamakta olduğu mali yardım çerçevesinde yürülüğe koymak için bir anlaşma imzalamıştır. Aralık 2009’da ise Kıbrıs’ın kuzey tarafında uygulanan ve yine Avrupa Birliği’nin fonlandırmış olduğu “Stajer Yerleştirme Merkezi” projesini imzalamış ve başarıyla yürütmüştür. KTYD, Kıbrıs’ın kuzey tarafındaki yerli istihdamı güçlendirmek, gençleri çalışma hayatına daha profesyonel şekilde hazırlamak için çeşitli projelere imza atmaktadır. KTYD, günümüzde Eylül 2018’de Peace Players – Kıbrıs ile ortaklaşa imzalayıp yürüttüğü Avrupa Birliği finansmanlı Geleceğe İlham Ver: Genç Girişimciliği ve İnovasyon Projesi üzerinde, vizyon ve misyonu doğrultusunda çalışmaya devam etmektedir.

Proje ekibi

KTYD Proje Koordinatörü

Melis Eroğlu, 2011 yılından beri çeşitli sivil toplum örgütlerinde profesyonel olarak çalışmakta ve aynı zamanda sivil toplumda gönüllü olarak da aktif rol almaktadır. PeacePlayers – Kıbrıs ile 2014’ten beri ortak projelerde çalışmakta ve 2018 Eylül’den beri de Kıbrıs Türk Yöneticiler Derneği ile PeacePlayers Kıbrıs’ın ortak yürüttüğü Geleceğe İlham Ver Projesinde KTYD’nin proje koordinatörü olarak yer almaktadır. Melis, tüm canlılar için şefkat, sevgi ve barış içinde bir dünya hedefi ve ilkesi ile motive oluyor. Melis’in bu projeye inanmasının sebebi ise geleceğin büyükleri olan gençlere kendilerini farklı alanlarda geliştirmekte fırsat sağlamasıdır.

PP-CY Proje Kordinatörü

2014 yılından beri PeacePlayers-Kıbrıs’ta proje koordinatörü olarak görev yapan Süreyya Çelmen Değer, sivil toplumda çalışmayı, üretmeyi, çok küçük bile olsa toplumsal dönüşüm ve ilerlemeye katkı yapmayı kendisine ilke edinmiştir. Çok toplumlu çalışmalarda, insanın insan olarak değerlendirildiği, eşitlik ve adaletin olduğu, hayat boyu öğrenme koşullarının yaratıldığı bir Kıbrıs’ta yaşamak için çalışıyor. Hayatının son on yılını sivil toplum örgütlerinde sürdürdüğü Proje Koordinatörlüğü görevlerinden kazanan Süreyya Çelmen Değer, Umut Ada Değer – Özgür Deniz Değer isimli iki erkek çocuk, ve Merso isimli bir kedi annesidir.

İletişim Danışmanı

Eralp Kortaç, 11 yıllık tecrübesi olan bir iletişim danışmanıdır. Eralp, 1987 yılında Kıbrıs'ta doğmuş ve orta eğitimini burada tamamladıktan sonra lisans ve yüksek lisans eğitimini Belçika ve İngiltere'de tamamlamıştır. Kariyeri boyunca American Apparel, Eastpak, Scotch & Soda, Lee Jeans ve Umbro gibi markaların iletişim yönetimini yapmıştır. 13 yıl yurtdışında yaşadıktan sonra Mart 2020’de Kıbrıs’a geri dönüş yapmış ve Geleceğe İlham Ver projesinde İletişim Danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Yurt dışına seyahat edemeği zamanlarda Kıbrıs'ın farklı köşelerini keşfetmekle geçirmektedir.

Stajyer ve Mentör Danışmanı

Burak Berk Doluay,2012 yılından beridir çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif rol almaktadır. 2016 yılında ortağı Steven Stavrou ile sosyal bir girişim olan CyprusInno’yu kurup halen aktif olarak yönetmektedirler. CyprusInno dışında farklı kurum ve sivil toplum örgütlerinde eğitmen ve danışman olarak görev yapmaktadır.

top
Bu websayfasının içeriği yalnızca Kıbrıs Türk Yöneticiler Derneği ve PeacePlayers Kıbrıs'ın sorumluluğundadır ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtıyor olarak kabul edilemez.

Setup Menus in Admin Panel